ردکردن این

رونمایی از ۳ طرح حمل و نقل پاک در پایتخت

اولین روز بهمن‌، مراسم رونمایی از ناوگان حمل و نقل پاک با حضور شهردار تهران، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و برخی از مدیران شهری و دولتی برگزار می‌شود

۱. رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی با قابلیت سواپ باتری و اسکوتر اشتراکی
بر اساس تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان سازمان حمل و نقل و ترافیک، شرکت کنترل کیفیت هوا و شرکت ملی پست، قرار است ۵۰۰ دستگاه موتورسیکلت برقی با قابلیت سواپ باتری به شرکت پست تحویل داده شود که ۱۰۰ دستگاه از آنها، روز شنبه اول بهمن‌ماه با حضور شهردار تهران و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رونمایی خواهد شد. گفتنی است، که طرحِ به‌کارگیری سواپ باتری برای اولین بار در کشور انجام می‌شود و اگر اجرای این طرح موفقیت‌آمیز باشد، ۳۰۰ هزار دستگاه از این نوع موتورسیلکت‌ها در تهران به‌کارگیری خواهند شد.

۲. رونمایی از اتوبوس برقی
یکی دیگر از برنامه‌های شنبه امید و افتخار هفته آینده، رونمایی از دو دستگاه اتوبوس برقی ۹ و ۱۲ متری است. بر اساس قراردادی که بین شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و بخش خصوصی منعقد شده، قرار است ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی برای پایتخت تأمین شود. این دو دستگاه اتوبوس برقی، نمونه‌هایی از اتوبوس‌هایی هستند که پس از اخذ تأییدیه استاندارد و مجوز شماره‌گذاری، در خط ویژه میدان بهارستان – میدان جمهوری اسلامی مشغول به کار خواهند شد.

۳. افتتاح مرکز مکانیزه معاینه فنی آزادی
یکی دیگر از برنامه‌های شنبه امید و افتخار اول بهمن‌ماه که در راستای سیاست توسعه حمل و نقل پاک و کنترل آلودگی هوا انجام می‌شود، راه‌اندازی مرکز مکانیزه معاینه فنی آزادی واقع در بزرگراه شهید فهمیده است. این مرکز با مشارکت صد در صدیِ بخش خصوصی راه‌اندازی شده و دارای دو خط معاینه فنی ویژه خودرو‌های سبک و یک سالن برای بازرسی چشمی خودرو‌های گازسوز است. همه تجهیزات این مرکز که از ظرفیت پذیرش سالانه ۵۶ هزار دستگاه خودرو برخوردار است، در داخل کشور تولید شده است.

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار