Tosan Motor

بهترین موتور برقی

بهترین موتور جهان

با افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای در سراسر دنیا جهان به سمت استفاده از سوخت‌های جایگزین سوخت‌های فسیلی پیش می‌رود. انرژی باد، انرژی خورشید، انرژی الکتریکی و… به سرعت در حال جایگزین شدن در وسایل نقلیه و صنایع  هستند. بخش عمده این جایگزینی نیز مربوط به انرژی الکتریکی است. این انرژی به عنوان جایگزینی برای بنزین و دیگر سوخت‌های فسیلی است. موتورهای الکتریکی نیز بر پایه همین دلیل توسعه پیدا کرده‌اند. می‌توان موتورهای الکتریکی یا برقی را بهترین موتور‌ها نامید زیرا منابع تامین انرژی الکتریکی از دیگر منابع بیشتر است و هیچ گونه آلودگی اعم از صوت، هوا و یا آب ندارد. در کشور‌های توسعه یافته موتور سیکلت‌های برقی به سرعت، جایگزین موتور سیکلت‌های بنزینی شدند. دلیل این امر نیز، تولید چندین برابری آلودگی موتورسیکلت‌ها نسبت به خودروها بود.

 

معیار برتری یک موتور سیکلت نسبت به دیگر موتور سیکلت‌ها قابلیت‌هایی مانند، ظرفیت باطری، حداکثر مسافت طی شده با موتورسیکلت، بیشترین سرعت، وزن موتور سیکلت و خود موتور موتور سیکلت است. بالابودن سطح هرکدام ازین پارامترها نمایانگر برتری موتور سیکلت‌ است.

بهترین موتور برقی

بهترین موتورسیکلت برای شما چیزی است که تجربه شخصی سواری خوبی از آن داشته باشید. خبر خوب این است که برای هر سواری یک موتور سیکلت برقی وجود دارد. با توجه کردن به نکات زیر شما صاحب بهترین موتور سیکلت برقی جهان خواهید شد.

هدف از خرید موتور برقی

در گذشته هدف از خرید موتور برقی، کاهش تولید آلودگی هوا بود. اما امروزه با گسترش موتور سیکلت‌های برقی شما می‌توانید موتوری متناسب با نیازهای خود خریداری نمایید.

مسافت طی شده با موتور سیکلت در هر نوبت شارژ

 بسته به این که در یک جاده صاف و بدون سربالایی یا در یک مسیر کوهستانی حرکت کنید، میزان مسافت طی شده و میزان دوام شارژ متفاوت خواهد بود. این فاکتور به صورت میانگین و تقریبی مشخص می‌شود.

شتاب، قدرت و سرعت موتور برقی

 قدرت موتور  برقی، بر حسب کیلووات مشخص می‌شود و هر چه این عدد بزرگ‌تر باشد، قدرت بیشتری توسط موتور تولید می‌شود. گشتاور این عامل بر حسب پوند- فوت، اندازه‌گیری می‌شود. هر چه گشتاور بیشتری داشته باشیم، موتور سیکلت شتاب بیشتری در هنگام تغییر سرعت خواهد داشت. سرعت نیز بستگی به قدرت موتور و وزن موتور سیکلت بستگی دارد. هر چه قدرت موتور بیشتر و وزن وسیله کمتر باشد، سرعت بیشتر می‎شود.

زمان شارژ شدن و ایستگاه‌های شارژ

مدت زمان شارژ به سه سطح اول، دوم و سوم دسته‌بندی شده است. در دسته اول، از ولتاژ 120 ولتی استفاده می‌شود و مدت زمان شارژ بین 13 تا 16 ساعت است. دسته دوم با ولتاژ 240 ولتی شارژ می‌شوند. سرعت شارژ شدن بیشتر از سطح اول و به مدت 3 ساعت است. سطح سوم شارژرها یا CSSها که به مدت 45 دقیقه بیشتر از 80 درصد دستگاه را شارژ می‌کنند.

داشتن تکنولوژی پیشرفته

امروزه موتورهای الکتریکی که از فناوری‌های نوین برای بهبود کیفیت سواری و رانندگی ایمن‌تر استفاده می‌کنند، وارد بازارها شده‌اند. سنسورهای غیر بصری برای ردیابی سرعت و جهت تا 64 شی متحرک، GPS و… دیگر برنامه‌های کاربردی که همه و همه در موتورهای الکتریکی هوشمند امرزوی به کار رفته اند. طبیعتا هر چه که این فناوری‌ها در موتور سیکلت بیشتر باشد، قیمت موتور سیکلت برقی نیز افزایش پیدا می‌کند. بنابراین اگر عشق موتور و در عین حال پول کافی دارید به این بخش توجه داشته باشید.

ارتفاع زین، اندازه و وزن

مهم است موتوری که انتخاب می‌کنید ابعاد، وزن و همچین ارتفاع زین مناسبی از سطح زمین داشته باشد. چرا که به شما این امکان را می‌دهد، راحت‌تر موتور سیکلت را کنترل کنید.

دوام باطری موتور برقی

باطری‌ها قلب موتورهای ‌برقی هستند و تعداد دفعاتی که باطری می‌تواند شارژ شود را دوام یا عمر باطری می‌گویند. عمر باطری‌های موتور سیکلت در چندساله اخیر به شدت افزایش یافته‌اند. به گونه‌ای که شرکت تسلا، یکی شرکت‌های پیشگام در تولید خودروهای برقی، خبر ساخت باطری با طول عمر بیش از یک میلیون مایل را در سال گذشته اعلام کرد.

گارانتی

همه تولیدکنندگان وسایل نقلیه موظف به ارائه گارانتی هستند. گارانتی معمولا شامل پوشش، قطعات و باطری باید باشد. هرچند گاهی به دلیل غفلت فرد در خرید از شرکت‌های نا مطمئن، گارانتی داده شده فاقد اعتبار یا شامل موارد ذکر شده نباشد.

قیمت موتور برقی

حال که به بخش اقتصادی ماجرا رسیده‌ایم باید توجه داشت که به دلیل به کار رفتن قطعات الکتریکی و پیچیدگی‌های خاص موتور سیکلت‌های برقی، تفاوت قیمت فاحشی با موتورهای بنزینی نباید انتظار داشته باشیم. همین موضوع در کشورهای توسعه­یافته و دست به گریبان با آلودگی هوا، مانند آمریکا و انگلستان موجب شده است که دولت برای خریداری این موتور سیکلت‌ها کمک‌های مالی و مالیاتی در اختیار خریداران قرار دهد.

اگر می­خواهید از قیمت­های روز انواع موتور برقی باخبر شوید کلیک کنید.

برند‌های موفق در تولید موتورهای برقی

موتورسیکلت‌های برقی یاماها، اولین بار در ژاپن ساخته شدند. این موتور سیکلت‌ها برای سواری‌های کوتاه مدت طراحی شده‌اند و چرخ‌های جلو عقب بزرگ و پهنی دارند. از دیگر ساخته‌های کشور ژاپن می‌توان به موتور سیکلت‌های ساخت شرکت کاوازاکی اشاره کرد. این شرکت انواع مختلف موتور سیکلت‌های، سوپر بایک، اسپرت، کروز، چند منظوره، مسافرتی و کراس تولید کرده است. این مدل موتورسیکلت‌ها یکی از بهترین مدل‌های برقی موجود دربازار است که با آنها حس یک سامورایی را تجریه خواهید کرد. برای بار چندم میبنیم ک یک شرکت ژاپنی به نام هوندا در لیست بهترین موتورسیکلت‌های جهان قرار دارد. هوندا نه تنها در ژاپن، بلکه جز یکی از برند‌های محبوب تولید موتورسیکلت در دنیا به شما می‌رود. شاید بتوان هوندا را ترکیبی از مدل‌های اسپرت یاماها و جذابیت هارلی دیویدسون دانست. یکی دیگر از شاهکارهای ژاپنی‌، سوزوکی است که شاید محبوبیت و میزان فروش هوندا را نداشته باشد اما طرفدران خاص خود را دارد و جز برندهای با کیفیت تولید موتور سیکلت برقی به شما می‌رود.

از ژاپنی‌ها که کمی فاصله بگیریم توبت به شرکت‌های ایتالیای و آمریکایی می‌رسد که همواره در لیست بهترین‌ها چندین نماینده داشته‌اند. شرکت هارلی دیویدسون و زیرو(Zero)که همواره با تولیدات خود موجب شگفتی شده‌اند دو شرکت آمریکایی مطرح در زمینه‌ موتورسیکلت‌های برقی هستند.  شرکت انرژیکا(Energica) و شرکت وسپا( Vespa) نیز دور شرکت ایتالیایی تولید کننده موتورسیکلت‌های برقی هستند. از شرکت‌های موفق در تولید موتورسیکلت برقی، شرکت دیمون(Damon) را که در ونکوور کانادا مستقراست را نام برد. این شرکت سال گذشته برنده جایزه نوآوری در مدل جدید سوپربایک خود شد. توانایی این موتور سیکلت در نوع خود یک شگفتی به حساب می‌آید. شتاب 3 ثانیه‌ای در رسیدن از 0 تا 96 کیلومتر برساعت، حداکثر سرعت 320 کیلومتر برساعت، مدت زمان شارژ برای 320 تا 480 کیلومتر طی مسافت و مدت زمان شارژ کمتر از دو ساعت همه وهمه از ویژگی‌های بهترین موتورسیکلت برقی جهان است. چندسالی است که شرکت‌های ایرانی نیز قدم در راه تولید موتورهای برقی نهاده‌اند. شرکت تولید موتور سیکلت برقی کویر از این دسته شرکت‌هاست که اولین تولیدات آن اقتباسی از مدل‌ ایتالیایی وسپا بود اما هم اکنون مدل‌های سوپر بایک، کراس و کروز نیز تولید می‌کند.

شرکت موتور برقی توسن موتورز با طراحی و تولید بهترین موتور­های برقی و خدمات پس از فروش همواره در خدمت دوستداران وسیله نقلیه و مشتریان گرامی بوده است.